Seramik Atölyesi Workshop

Zekine SERAMİK tarafından oluşturulan seramik atölyesi workshop, katılımcıların eğlenceli zaman geçirirken yaratıcılığını artırmasını sağlıyor.

Seramik atölyesi workshop, seramik çamurunun şekillendirilerek çeşitli eşyalar hazırlanmasını sağlıyor. Seramik çamurunun tüm işleme aşamaları workshop’ta gerçekleşiyor. Sanat tutkunlarına özel olarak hazırlanan seramik workshop, bazı noktalarda diğer kurslardan ayrılıyor. Özellikle düzenli olarak derse girmeye vakti olmayan fakat seramik sanatına ilgi duyanlar için ideal bir etkinliktir.

Zekine SERAMİK’in haftanın belirli günlerinde düzenlediği farklı konseptlerdeki seramik workshop’larına katılarak ortaya güzel ürünler çıkarabilirsiniz. El becerisini geliştiren bu etkinlikler aynı zamanda haftanın stresinin azaltılmasında da çok etkilidir.

Seramik atölyesi workshop, seramik sanatıyla ilgili deneyimli olma şartı aramıyor. Deneyimli, deneyimsiz herkes seramik workshop’una katılabilir.

 

Seramik Atölyesi Workshop Nedir?

 

Seramik atölyesi workshop, ellerin kullanılarak çeşitli seramik ürünler tasarlanması için hazırlanan bir eğitim türüdür. Herkesin katılabileceği seramik workshop’lar, çeşitli seviyelerde hazırlanmaktadır. Seramiğe ilgisi olan herkesin ihtiyacına cevap veren eğitimlerdir.

Seramik hamurunu hazırlama, şekillendirme, pişirme ve boyanması workshop sayesinde öğrenilir. Ayrıca seramik workshop ile çeşitli dekorasyon tekniklerine dairde bilgi edinilir.

Seramik atölyesi workshop katılımcıların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmada çok etkilidir. Katılımcılar, kendi el emeği ürünlerini seramik workshop’lar sayesinde yaparlar. Seramik workshop, keyifli bir hobi edinmek isteyenlere önerilebilir. Workshop bittikten sonra kişi boş zamanlarını değerlendirebileceği bir aktiviteyi öğrenmiş olacak.

Seramik atölyesi workshop etkinliğinde isminden de net şekilde anlaşılacağı üzere seramik çamuru kullanılmaktadır. Kaliteli ve sağlığa uygun seramik çamuruyla çalışmalar yapılır. Workshop atölyesinde çamura şekil veren kalıplar, temel el aletleri ve turnetlerde kullanılıyor. Aynı zamanda çamur şekillendirme aşamalarında kullanılan malzemelerde atölyede yer alıyor. İnsanı çamurla tanıştırıp tüm negatif enerjisi alan bir etkinlik olarak workshop öne çıkıyor.

Workshop katılımcısı kendisine, dostlarına kısacası dilediği herkese workshop’ta öğrendiği tekniklerle seramikten ürünler tasarlayıp hediye edebilir. Seramik çamurunun kıvamlı şekilde yoğrulmasını Zekine SERAMİK’in profesyonel ustaları sayesinde öğrenebilirsiniz. Seramik hamurunun şekillendirme teknikleri, yapılacak objeye göre belirlenmektedir. Bu hususta da katılımcıya seramik ustaları yardımcı oluyor.

 

Seramik Atölyesi Workshop Özellikleri

 

Ankara seramik kursu kapsamında düzenlenen workshop’ta gıda güvenliğine uygun şekilde seramikten birçok eser üretiliyor. Seramik workshop’un özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 1. Teorik ve uygulamalı şekilde seramik workshop içeriği hazırlanır.
 2. Seramik workshop’un süresi daha önceden belirlenip katılımcılara bilgi verilir.
 3. Workshop’lar Zekine SERAMİK’in uzman ekibi tarafından düzenlenir.
 4. Özel kurstan hiçbir farkı yoktur.
 5. Seramik workshop’larına katılan kişi sayısı genellikle 5-20 kişi arasında değişiyor.
 6. Eğitimciler, katılımcılarla birebir ilgilendiğinden dolayı seramik sanatı öğrenme garantili bir workshop’tur.
 7. Seramik sanatının uzmanları tarafından workshop içeriği hazırlandığı için katılımcılar hedeflerine somut şekilde ulaşırlar.
 8. Yalnızca seramik üzerine gerçekleşen bir workshop’tur.
 9. Eğlenceli ve öğretici bir etkinliktir.
 10. Seramik workshop’ta tüm malzemeler atölye tarafından karşılanmaktadır.
 11. Kullanılan malzemeler kalitelidir.
 12. Aylık ve günlük olarak iki şekilde workshop’lar düzenlenmektedir.

 

Seramik Atölyesi Workshop’larda Neler Yapılır?

 

Ankara seramik kursu tarafından düzenlenen workshop’larda katılımcı deneyimli olmasa dahi sıfırdan ürün çıkarabilir. Workshop’un ilk zamanlarında seramik çamurunun şekillendirilmesi yapılmaktadır. İkinci etaptaysa boyama işlemi yapılır. Seçilen ders konsepti doğrultusunda da seramik hamurundan tabak, kâse, kupa, çanak, bardak gibi ürünler hazırlayabilirler.

Seramik atölyesi workshop derslerine katılanlar hem çamurun şekillendirilmesi hem de boyanmasına yönelik tüm detayları öğreniyor. Workshop’te seramik çamurunu tanıyıp sonrasında kurslarına katılabilirsiniz. Diğer bir ifadeyle workshop, katılımcının seramik sanatını tanıyıp sonrasında kurslara katılarak bu sanatla tamamen özdeşlemesini sağlıyor.

Zekine SERAMİK ile iletişime geçerek seramik atölyesi workshop hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

KAYIT