Online Seramik Kursu

Zekine SERAMİK online seramik kursu; seramiği yoğurma, çimdikleme ve sıvama yöntemleriyle şekillendirilmesini sağlıyor. Farklı farklı teknikler kullanılarak seramik isimli katı maddeden harika eserler ortaya çıkarılıyor.

Ankara seramik kursu, profesyonel eğitimci kadrosuyla hizmet veriyor.  Katılımcıların el becerilerini geliştiren ve sanata bağlılıklarını artıran eğitim programı hazırlıyorlar. Kursta katılımcılara hayal dünyasından yola çıkarak seramiği şekillendirmelerine yönelik beceri kazandırılıyor.

Online olarak düzenlenen bu eğitim programında seramiğin şekillendirilmesinin yanında çeşitli seramik eserlerinin nasıl boyanacağına dairde eğitim veriliyor. Aynı zamanda katılımcılar farklı kil çeşitleri hakkında da bilgi sahibi oluyorlar.

Katılımcılar bu kurs sayesinde seramik sanatını yapabilecek hem beceri hem de bilgiye sahip olurlar. Bundan dolayı online seramik kursu sonrasında dilerlerse seramikle ilgili fabrikalarda çalışmaya başlayabilirler. Ayrıca porselen ve çini üretim fabrikalarında da istihdam edebilirler.

 

Online Seramik Kursu Ders İçerikleri Nelerdir?

 

Zekine SERAMİK tarafından düzenlenen online seramik kursu, katılımcılara seramik sanatını tam anlamıyla öğretiyor. Bunun içinde uzman eğitimciler tarafından zengin ders içerikleri hazırlanmıştır. Kurs ders içerikleri şu şekilde sıralanabilir:

 

 

Çimdik Yöntemi

Eğitime yeni katılanların seramikle tanıştırıldığı yöntem çimdik olarak isimlendirilir. Fakat çimdik yöntemi seramik hamurunun her şekillendirme aşamasında kullanılır. Çimdikleme tekniği ile seramik çamuruna katılımcının nasıl hâkim olacağı öğretilir.

 

Şablon Yöntemi

Şablon yöntemi, plaka yöntemiyle birlikte kullanılmaktadır. Şablon yöntemi sayesinde seramik çamuru kolayca şekillenir. Çanak gibi formlar hazırlanırken mutlaka başvurulması gereken bir yöntemdir.

 

Plaka Yöntemi

Ankara seramik kursu eğitiminde katılımcılara gösterilen plaka yönteminde merdane kullanılır. Seramik çamuru merdaneyle plaka haline getirilir. Daha sonra seramik çamuru kesilerek şekillendirilir.

 

Sucuk Yöntemi

Sucuk diğer ifadeyle fitil yönteminde seramik çamuruna serbest şekiller verilir. Seramik çamuru, herhangi ölçek ve tasarımlarda şekillendirilmektedir.

 

Kurinuki Yöntemi

Japon şekillendirme yöntemi olan Kurinuki de seramik çamurunun içi boşaltılarak şekillendirilir.

 

Online Seramik Kursuna Neden Katılmalı?

 

Zekine SERAMİK’in hazırladığı online seramik kursu, katılımcılara birçok avantaj sağlıyor. Bu avantajlar şöyle sıralanabilir;

  1. Yaratıcılık keşfedilir,
  2. El becerisi gelişir,
  3. Kişi kendini daha iyi ifade eder,
  4. Stres atılır,

Online olarak düzenlenen seramik kursu sayesinde kişi içindeki yaratıcılığı keşfeder. Kursa katılanlar çamurdan kendi eserlerini yapma becerisi kazanırlar. Farklı farklı stillerde ortaya muhteşem seramik eserler çıkar.

Seramik çamurunu şekillendirmek kişinin el becerisini önemli ölçüde geliştirmektedir. Seramik çamurundan oluşturulan şekiller sayesinde hem el hem de parmak kasları gelişir.

Online seramik kursu, kişinin kendini ifade etmesi noktasında da yardımcıdır. Katılımcı belirli zaman sonra kendine özgü eserler oluşturmaya başlar. Özellikle düşünce ve duyguların eserlere yansıtılmasına çok yardımcı olmaktadır.

Seramik kursuna katılma avantajlarından biri de stresi azaltmasıdır. Seramik çamuruna dokunularak şekiller oluşturulması da stresi azaltan durumlardandır. Kişinin zihnini meşgul ederek onu kötü düşüncelerden alıkoyar.

 

Online Seramik Kursu ile Hangi Beceriler Kazanılır?

 

Online seramik kursu katılımcıları kurs sona erdikten sonra birçok beceriye sahip olmuş olacak. Online gerçekleştirilen seramik kursunun kazandırdığı beceriler şöyle ifade edilebilir:

 

Temel Teknikler

Online seramik kurslarına katılanlar; seramik çamurunu hazırlama, değişik şekiller oluşturma, kilden fırınlama ve boyama yöntemlerini öğrenirler.

 

Odaklanma ve Sabır

Seramik çamuruna şekil verme işlemi büyük sabır ve odaklanma gerektirir. Katılımcılar, seramik çamurunu şekillendirmek için birçok deneme yaparak hem odaklanmayı hem de sabretmeyi öğrenirler.

 

Tasarım Teknikleri

Zekine SERAMİK tarafından düzenlenen online seramik kursu sayesinde katılımcılar, güzel eserler oluşturmaya başlarlar. Katılımcılara tasarım ve estetik becerisini kazandırır. Seramik çamuru, farklı stillerde şekillendirilerek ortaya güzel eserler çıkar.

KAYIT