Evde seramik atölyesi kurmak Mümkün Mü?

Evde Seramik Atölyesi Kurmak Mümkün Mü? 

Seramik, hayal sınırlarını zorlayan, herkesin kendi hayal dünyasında tasarladığı ve doğada karşılığı olmayan nesneleri uygulamaya dökmesine olanak sağlayan eşsiz bir sanat dalı. 10 parmağınızı ve hayal gücünüzü kullanarak çamura şekil verirken, toprağın negatif enerjinizi alarak sağladığı rahatlamayı derinden hissedeceksiniz. Seramik yapımı için sadece çamur kullanılır. Herkes kolaylıkla seramik yapabilir. Yeteneği olsun olmasın herkes, kolay şekil alan çamurla birbirinden güzel nesneler yapabilir. Seramik kursları, meraklılar için istedikleri eğitimi alabilecekleri alanlar ancak çoğu kişi evde seramik atölyesi kurmak mümkün mü merak ediyor. Aslında ıslakken herhangi bir sorun çıkarmayan çamur, kurduğunda dağılma özelliğinden dolayı evde yapılması pek tavsiye edilmiyor. Çalışmak için seramik atölyesi daha uygun görülmekte.  

Evde Seramik Yapımı Mümkün Mü? 

Çamur kolay şekil alan bir maddedir. Bunun için bilgi birikimi de gerekmez. Ancak yine de seramik nasıl yapılır? sorusunun cevabının alınabilmesi için aktivite sırasında kişilere yol gösterici bir eğitmenin olması şart. Çünkü kolay ancak bir o kadar da hassas olan seramiği yaparken ufacık bir hatada tüm nesne dağılabilir. Ankara seramik atölyesi, hem ortam olarak hem de sanayi tipi pişirme fırınlarıyla seramik sanatı ile uğraşmak için en iyi ortam.  

Çamurun farklı türlerinin bulunduğu ortamda, dökülme ve dağılma endişesi olmadan özgürce hayal gücünüzü parmaklarınızla şekillendirebilirsiniz. Seramik kursu ortamında acaba yapabilir miyim diye endişelenmenize hiç gerek yok! Gerekli her türlü malzemenin bulunduğu atölyede, seramik yapımı konusunda bilgi sahibi olmanız da gerekmiyor. Hayal gücünüz geniş, parmaklarınız hızlı olsun yeter! Olmadı mı? çamuru sulandırıp tekrar denersiniz. 

Seramik Yapımı İçin Gerekli Malzemeler 
• Seramik çamuru, 
• Metal veya ağaç olabilir farketmez masa, 
• Turnet, 
• Mermer tabla, 
• Bisküvi ve sır, seramik yapımının olmazla olmazları olarak bilinir. Bu malzemelerin hepsi, Ankara seramik atölyesi tarafından kullanıcılara sunulur. Dolayısıyla evde seramik atölyesi kurmak, ideal eğitim ortamı varken pek tercih edilmemektedir.  

Seramik kursu katılımcısı olmak isteyenler, uygun bir bütçeyle fiziki ve manevi açıdan çok büyük kazanımlar sağlayacak bir eğitim alabilirler. Seramik yapımı işin uzmanından öğrenildiğinde, daha avantajlı olacaktır.  
 

KAYIT