Ankara Seramik Kursu 2023

Seramik, kilden yapılan rahatlatıcı etkisi çok büyük olan bir sanat olarak bilinir. Bu seramik sanatında bizler çini, çanak, tabak, vazo, bardak gibi ve daha pek çok ev eşyaları ve süslemeler gibi ihtiyacınız olan birçok eşyayı yapma imkanı sunuyoruz. Sadece seramik evlerde bulunan malzemeler ile yapılmayacağı için kurslaara gidilmesi büyük önem taşır. Bunun yanında seramik ile ilgili her detayı bilmek ve maddi olarak gelir sağlamak ve yanında da manevi bir huzur da isterseniz sizleri kesinlikle Ankara seramik kurslarının 2023 yılında bekliyoruz.

Kurslarımızda seramik sanatı ile ilgili olarak aklınıza gelen her detayı sizlere anlatmaya hazırız. Seramik kursunda elde edilen tabakları, çanakları, çinileri, bardakları ve daha birçok yapılan ürünü sertleştirebilmek ve kopup düşmelerine engel olabilmek için özel fırınlara ihtiyaç olur ve sizler yaptığınız her ürünü özel fırınlara koyarak sağlamlığını sağlayabilirsiniz. Daha sonrasında pek çok işlem yapılmasının ardından yaptıklarınız ile gurur duyarak mutlu olabilirsiniz. Çünkü onları sizin elinizden çıkan en güzel ürünler olarak değer kazanıyor. Hayaliniz olan seramik kurslarına gelerek bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Seramik Sanatının Tarihi Nedir?

 

Peki, seramik sanatının tarihçesine biraz değinecek olursak; seramik sanatının tarihinin en az uygarlık tarihine gidecek kadar eskilere dayandığını söylemek mümkündür. İlk seramikler 6000 senesinde Anadolu'da üretildiği söylenmektedir. Binlerce yıl öncesine dayanan ve oradan kalan seramikler hala ilk gün olduğu gibi sağlamlığını koruduğu için yazılardan, resimlerden ve sembollerden geçmişte yaşamını sürdürmüş olan uygarlıkların kültürleri hakkında da bir bilgi sahibi olmamızı da sağlamaktadır.

Seramik ile uğraşıldığı zaman toprak ile uraş içinde olduğunun bilinmesinden dolayı eskilere gidildiği ve huzuru bu şekilde yakaladıkları söylenmektedir. Tıpkı yağmur sonrasında duyulan toprak kokusunda olduğu gibi huzur vermesi buna dayanmaktadır. Seramik kursları ile bir toplumun kültürü yaşatılmış olmaktadır ve geçmişten geleceğe kadar geçen süre içinde ayna aynı olmasını sağladığı bilinmektedir.

Geçmişten günümüze yol alana kadar eski önemini yitirmiş olan bu seramik kurslarını tekrar hayata geçirmeye kendini adamış olan Ankara seramik kursuna gelerek sizlerde bu amaç için hizmet edebilir ve geleceğe giden bir köprü görevi görevinde bulunabilirsiniz

KAYIT